ניהול בשיטת אימ

ניהול בשיטת אימ הינו גישה ניהולית המבוססת על שלושה עקרונות ניהוליים (מטרה, אחריות ומסוגלות עצמית) ונעזרת בטכניקת שלושת השלבים (אווירה, ידע ומערכת יחסים – אי"מ). לגישה הניהולית, פותחו כלים ניהוליים מגוונים, התומכים בה ומהווים תשתית ארגונית איכותית, חיובית ובריאה לשיפור ביצועים.

ניהול בשיטת אימ לרוב מוטמע מתוך רצון של בכירי הארגון לייצר תשתית איכותית וחיובית לתהליכי שיפור ביצועים. הטמעת גישה וכלי ניהול סדורים שמותאמים לערכי הארגון, למבנה הארגוני, להגדרות התפקיד ולממשקי העבודה, יוצרת שפה אחידה ותרבות ארגונית ברורה ומדוברת. הארגון חי ופועל בשפתו וכשהשפה  ברורה לכולם – התקשורת בריאה וחיובית.

מנהלים שמאמצים את כלי הניהול והגישה, מייצרים סביבה בטוחה ומשרים תחושה של אמון. הם הופכים לכאלה שמאמינים ביכולות של אנשי הצוות שלהם, מעודדים ומאפשרים צמיחה, התפתחות ושיפור.

בסיום תהליך הטמעת כלי הניהול וכשהגישה הניהולית הופכת להיות דרך החשיבה ה"טבעית" של המנהלים, כל שנותר הוא לעגן ולמסד את השגרה הניהולית ואת שגרת העבודה. בלו"ז הארגוני מקבעים את כלי הניהול, מערכות הבקרה, זמני הפיתוח, המחקר והחשיבה המקורית ובכך משמרים וממשיכים לשפר את הביצועים והתהליכים.

החיבור של ניהול בשיטת אימ לארגון פשוטה וקלה. ברגע שהארגון בחר ערכים, אנו לומדים אותם והופכים אותם לאורות המגדלור, דואגים שכל כלי הניהול של השיטה יכילו את הערכים הרלוונטיים ובכך מחזקים את התרבות הארגונית הקיימת ומפיחים בה חיים, צבע, עוצמה שהיו שם תמיד אך, המתינו לשעה הנכונה להופיע.

רוצה לשמוע עוד? ניתן להשאיר פרטים וניצור עמך קשר