ניהול לספירת הקורונה – וובינר בנושא ניהול בעולם העבודה החדש

ניהול לספירת הקורונה – וובינר בנושא ניהול בעולם העבודה החדש. 

מנהלות ומנהלים רבים פנו אלינו ושאלו, חשבו בקול רם וביקשו שנשיב. כך קרה שהחלטנו שנכון שאתן ואתם תענו, המנהלות והמנהלים. 

אז אלה הם חברי הפאנל:

יואב אופן – VP R&D at Bio-T-med
ליאור אריאלי –HR at Gsap VP
תומר רוזנבלום – Director of Sales at Guesty
הגר סידס – Content Creator: Writer, Storyteller
רועה כץ – VP Engineering at Paragon

ניהול בתקופת הקורונה הפך לניהול לספירת הקורונה

העולם הארגוני רוחש בתקופה האחרונה בדיבורים על האתגרים שצפו בניהול בתקופת הקורונה. בשנת 2020 עבר העולם הארגוני שינויי מקצה אל קצה. משבר הקורונה הביא עמו את הצורך של מנהלים ומנהלות בארגונים להיפרד מתבניות החשיבה הישנות ולסגל יכולות וטכניקות ניהול חדשות שיסייעו להם לנווט את צוותיהם בתוך הערפל ולהצליח להשיג את המטרות והיעדים המצופים מהם בתוך עולם שחוקי המשחק בו השתנו. מטרת הוובינר להניח על השולחן את האתגרים הניהוליים שנוצרו לאחר תחילת המשבר ושמלווים אותנו עד עצם היום הזה (אי-וודאות בעבודה, עבודה וניהול מרחוק, איזון בין חיים-עבודה ועוד) וללמוד על סגנונות שונים של התמודדות עמם.

לצורך כך גייסנו באימ.טק פאנל מומחים הבנוי ממנהלים ומנהלות מארגונים שונים, מובילים בתחומם. חברי הפאנל סיפרו על האתגרים, השאלות, דרכי ההתמודדות ונקודות הצמיחה של ניהול בתקופת הקורונה.

חברי הפאנל:

  • יואב אופן – VP R&D at Bio-T-med
  • ליאור אריאלי –HR at Gsap VP
  • תומר רוזנבלום – Director of Sales at Guesty
  • הגר סידס – Content Creator: Writer, Storyteller
  • רועה כץ – VP Engineering at Paragon

 

הנושאים שנידונו בפאנל:

בפאנל עלו שאלות רלוונטיות לזמן המשבר ולזמן היציאה ממנו. למשל כיצד מייצרים בהירות ניהולית בארגון שרוב העובדים בו עובדים מרחוק? איך מציבים ומשיגים יעדים מרחוק? כיצד מבצעים בקרה על פעולות העובדים בלי לייצר תחושה של פיקוח ותוך רתימתם לעצם המדידה? כיצד ניתן לחזק את ההנעה הפנימית של העובדים והעובדות בארגון בעת משבר? מי אחראי על ניהול הקשר עם העובדים מרחוק?

חברי הפאנל השיבו על התשובות בצורה ישירה וכנה וסיפרו על האתגרים והקשיים השונים שנתקלו בהם במהלך השנה האחרונה וכמו-כן, הכלים החדשים שהיו שלמדו לסגל על מנת להתמודד עם הקושי ואי הוודאות. אותם כלים ממשיכים לשמש את חברי הפאנל גם היום, בעת תהליכי היציאה מהמשבר והחזרה לשגרה בארגון.