אימ.טק 2022: תהליכים ולקוחות

הלקוחות והפעילות שלנו ב-2022

  • סולידוס-טק – Solidus-Tech
  • דאזז – DAZZ
  • ת'רייב די-איקס-לאבס – ThriveDX Labs
  • קבוצת אבנון – AVNON Group
  • טק-סי – TechSee
  • דאטא-ג'יי-סי-אי – DataJCE
  • אלמונד קיו. אמ. אס. – Almond QMS
  • אוניברסיטת ת"א – Tel Aviv University

התהליכים שביצענו

אבחונים ארגוניים מעמיקים

להבנת "צבעי הפאזל" של הארגון. האבחון כולל ראיונות אבחוניים, סקרים ארגוניים ותצפיות. בסוף האבחון מוגש דו"ח ממצאים והמלצות המהווה את יריית הפתיחה לתהליך. ניתן להרחיב את הקריאה במאמר על פיתוח מנהלים של חברת אימ.טק.

סדנאות ניהול (בוסטרים) 

הן לדרגים הבכירים והן  לדרגי הביניים. בסדנאות מקבלים מנהלי הארגון כלים פרקטיים ויומיומיים המסייעים להם בשיפור דרכי התקשורת, רתימת העובדים ושגרות הניהול בארגון. ניתן להרחיב את הקריאה בעמוד הבוסטרים שלנו. בחרנו לקרוא למפגשי הסדנה לפיתוח מנהלים, "בוסטרים" כיוון שהם מאפשרים האצה והזרמה של אנרגיה ניהולית לארגון, מסייעים ותומכים בתהליכי השינוי שדרושים לו.

ליווי מנהלים 1:1

מטרתן של פגישות הייעוץ הן לקדם את האג'נדות של המנהל ושל תהליך הארגוני. במהלך הפגישות מעלים המנהלים המלווים את אתגרי השעה שעימם הם מתמודדים. באמצעות יועצי אימ.טק, לומדים המנהלים לסגל חשיבה מנהיגותית, חיובית ואדפטיבית, ולהטמיע גישות, כלים ותהליכים אפקטיביים בתוך הצוותים והמחלקות שלהם. ניתן להרחיב את הקריאה בעמוד ליווי מנהלים 1:1 שלנו. אלה פגישות חשיבה אסטרטגית שבתוכן קורמים עור וגידים תוכניותיהם של המנהלים לצוותם, מחלקתם, חטיבתם. 

עיצוב התרבות הארגונית

באמצעות סט ערכים וחזון ("ניהול לפי ערכים בשיטת אימ"). צוות אימ.טק מסייע לארגונים לארגן מחדש, לדייק ולשפר את סט ערכי הליבה והחזון שלהם באופן התואם לצביון הארגוני ולמטרות העסקיות של יזמיו. בחירת הערכים מתבססת על תוצאות הסקרים האבחוניים המבוצעים בארגון בתחילת התהליך והטמעתם בשגרת הניהול, מתבצעת גם היא באמצעות הכוונתם של היועצים. בחלק מהחברות אף מבוצע 'אופסייט' (Offsite) ערכים וחזון, שמטרתו המרכזית לחבר את צוותי ההנהלה הבכירה כמו גם והעובדים לערכים החדשים או במילים אחרות לשפה ולהתנהגות שנבחרה ורצויה לארגון. ניתן להרחיב את הקריאה על ניהול על פי ערכים.

הגדרות תפקיד

בניית תפקידים מוגדרים עבור תפקידי מפתח בארגון. הגדרות התפקיד מביאות בחשבון את מטרת התפקיד, האחריות ותפעולה, ממשקים ומדדי הצלחה. באמצעות הגדרות תפקיד מובנות מצליחים מנהלי הארגון למלא ולבצע את תפקידם בצורה טובה ואפקטיבית. כאשר ברור לכל בעל תפקיד בארגון, מה הם מדדי ההצלחה שלו, הוא יכול תוך כדי התהליך לדעת שהוא בכיוון הנכון. ניתן להרחיב את הקריאה על הגדרת תפקיד.

בניית תהליכי איתור, גיוס וכניסה לתפקיד

תהליכים המובנים על בסיס ערכי הליבה של הארגון. באמצעות תהליכי בניית תוכן מותאם וסדנאות ייעודיות מצליחות החברות לדייק ולשפר את תהליכי הגיוס והכניסה לתפקיד, דבר הבא לידי ביטוי באחוזי שימור העובדים לטווח הארוך. ניתן להרחיב את הקריאה במאמר על שיטת התבחינים לאיתור, גיוס וכניסה לתפקיד. 

מבנה ארגוני תומך צמיחה

מבנה ארגוני נכון הוא גורם מכריע בהצלחתו של הארגון להמשיך להתפתח בצורה בריאה, בייחוד בזמנים של צמיחה מהירה (ScaleUp). בשותפות היזמים ומנהליו הבכירים של הארגון, מסייעים יועצי אימ.טק בבניית מבנה ארגוני אפקטיבי ואדג'ילי המסייע לארגון בהמשך תהליכי הצמיחה שלו ומייצר בהירות. 

שגרות ניהול תומכות צמיחה

שיחות הערכה, שיחות 1:1, ממשקי משוב מתמשך, פורומים ניהוליים וממשקים קבועים נוספים שמטרתם לעגן את התהליך הארגוני ולסייע למנהלים ולמנהלות להטמיע את תהליכי השינוי בארגון. ניתן להרחיב קריאה במאמר על משוב מתמשך בארגון.

כדאי גם להתעדכן בתפיסתנו לגבי השנה הבאה 2023 שנת הזדמנות להייטק הישראלי.